›  Universum
›  Strona główna
›  Forum
›  XIPOG PBF
›  ALBUM
›  Szybko! Blog

Autor Regulamin dzia?‚u Gier Wsp??lnych

94 Pok/ów

Rozwiń/Zwiń

Regulamin działu Gier Wspólnych 14 Sty 2011 07:10
Dział „Gry Wspólne” został założony z myślą o przygodach grupy graczy z Xipoga pod patronatem jednego z Mistrzów Gry. Jak jest w opisie tego działu, przygody rozgrywają się w fikcyjnym świecie, który nie przypomina Kanto, Johto, Hoenn, Shinou, czy Unovy. Świat jest wymyślony przez Mistrza Gry, a wydarzenia, które będą silnikiem napędowym całej przygody mogą być bardzo różne – od turnieju, który utworzył ekscentryczny milioner, do konieczności uratowania świata. Mogą się zdarzyć również gry czysto komediowe, jednak silnik jest ściśle określony przez Mistrza Gry.

Jak można zostać Mistrzem Gry Wspólnej?

Jeżeli masz pomysł na grę dla kilku osób, idź z tym do Opiekunów PBFu, przedstaw im swoją wizję i czekaj na werdykt. MGW (Mistrz Gier Wspólnych) ma takie same uprawnienia jak zwykły MG, należy do tej samej grupy. Jedyną różnicą jest ta, iż MGW prowadzi gry przynajmniej czterem osobom w całkiem nowym świecie, a jego historia może zostać zakończona pomyślnie lub nie.

Jestem Mistrzem Gry, a mam pomysł na grę dla kilku osób. Mogę połączyć posadę MG z MGW?

Naturalnie. Opiekunowie PBFu czekają na ciekawe pomysły kreatywnych osób. By zostać przyjętym do grona MGW wystarczy opinia Opiekunów bez tworzenia naborów. Opiekunowie, jak już wspomniałem, rozpatrują pomysł, w skrajnym przypadku mogą poprosić kandydata o próbkę jego umiejętności.

Chcę należeć do grupy szczęśliwców u jednego z MGW, ale mam już trzy gry na Xipogu. Jak rozumiem, zgodnie z regulaminem Xipoga nie mogę kandydować do Gry Wspólnej?

Możesz, ale jest jeden warunek – możesz stać się członkiem tylko jednej przygody. Możesz grać u trzech różnych MG, prowadzących gry pojedyncze lub podwójne i tylko u jednego MGW. Obowiązuje tylko stosunek 3+1, a nie różne kombinacje, w stylu 2+2.

Jak powinny wyglądać zapisy do Gry Wspólnej?

Mistrz Gry Wspólnej powinien wymagać imienia i nazwiska postaci, która będzie brała udział w przygodzie, kilku (liczbę określi MGW) pokemonów. Uwaga! Postać, którą zgłaszacie, musi pochodzić z jednej z gier na Xipogu!

Ile mogę mieć czasu na odpowiedź w takiej grze?

Właściwie, to najlepiej, gdybyś napisał odpowiedź jak najszybciej. Na pewno MGW, jak i innym graczom zależy na tym, by szybkość gry była jak najlepsza, toteż zwlekanie z odpowiedzią niepotrzebnie przeciąga historię. MGW określa maksymalną ilość czasu na odpowiedź gracza, której jednak on sam też musi przestrzegać.
Nieobecności powinno się zgłaszać do MGW. Mistrzowie Gier Wspólnych o nagłym zniknięciu powinni informować swoich graczy oraz Opiekunów PBFu, którzy będą pilnowali, czy gra nie będzie stała w martwym punkcie przez kilka tygodni. Jeżeli gra stanie w miejscu na przynajmniej 3 tygodnie, a Opiekunowie nie będą mieli żadnej informacji o prowadzącym grę, podejmą środki, mające na celu usunięcie Gry Wspólnej MGW, który zniknął.

Czy MGW może dać nagrody za przetrwanie Gry Wspólnej?

Może, ale nie musi. co prawda, jeżeli uda wypełnić się jego założenia z gry wspólnej (uratować świat, zająć znaczące miejsce w turnieju, czy po prostu świetnie spisywać się w grze), nagrody powinny być. Może być to zwyczajne doświadczenie dla pokemonów postaci, biorących udział we wspólnej przygodzie, mogą być to jakieś znaczące rzeczy lub nawet pokemon. Same nagrody najlepiej już skonsultować z którymś z Opiekunów PBFu (czy aby przypadkiem nie są przesadzone ;) )

Oczywiście, rzeczą naturalną jest fakt, iż ten regulamin podlega Regulaminowi Xipoga. Poczynania MGW i graczy muszą być również dostosowane do Regulaminu Xipoga.

W razie posiadania jakichś pytań, proszę zdawać je tutaj.

Rozwiń/Zwiń Sygnaturę

Odpowiedz do tematu