›  Universum
›  Strona główna
›  Forum
›  XIPOG PBF
›  ALBUM
›  Szybko! Blog


Autor Legendarne Pokemony


Wiek: 50
Posty:


Rozwiń/Zwiń


Legendarne Pokemony 26 Sie 2009 02:45
UWAGA! Ten artykuł nie jest naszą własnością!
Text pochodzi ze strony: POKEMON RULEZ. Pełen adres artykułu to:

http://pokerulz.net/artyk...-pokemony.dhtml

Niektóre Pokemony są o wiele, wiele potężniejsze od innych. Niektóre są również o wiele żadsze od innych. Niektóre reprezentują żywioł w szczególności. Opiszę po troszku każdego z tych Pokemonów.

-Legenda Mew
Mew jest malutkim Pokemonem, niewątpliwie najbardziej tajemniczym ze wszystkich. Teoretycznie żyje po trzysta lat, wymieniając się co jeden umrze, inny się rodzi. Jest całkowicie niezależny, to znaczy że żaden żywioł na niego nie wpływa.
Jest niezwykle inteligentny. I niesamowicie żadki.
Żadki? Groudon jest tylko jeden, a Mew'ów naraz około ośmiu. Jednakże to Mew jest mistrzem unikania ludzi. Dlatego, że ma największy ze wszystkich Pokemonów refleks. Do tego potrafi się nauczyć każdej techniki. Wszystkich ataków.
Ma ogromną moc mimo czterdziestu centymetrów.

Jest to Pokemon raczej nieznany przez ludzi, chociaż legendę o nim każdy słyszał. Niewielu w nią wierzy.
-Legenda Mewtwo
Boss Team Rocket: Giovanni wiedział, że Mew jest najpotężniejszy. Postanowił sklonować go i przejąć do własnych celów. Wysłał w wyprawie do świątyni Mew w Ekwadorze wielu ludzi, którzy dostali swój cel. Rzęsa Mew dostarczyła kilku komórek i wiadomości o DNA Mew, ale to było za mało, więc pewien naukowiec użyczył swojego DNA. Przy tym Fuji postanowił pomóc Giovanniemu przy nowym Mew, w zamian za ożywienie jego zmarłej córki. Niestety mała nie przeżyła pierwszego eksperymentu i Fuji opuścił Team Rocket, za co go potem ścigali. Jednak Fuji sam sklonował przy pomocy przyjaciela córkę i żyli szczęśliwie do dziś. Klonowali wiele Pokemonów w laboratiorium. Prawie żaden Pokemon nie przeżył, który był sklonowany w części naziemnej laboratorium. Poza jednym Mew'em.
Nie był to jednak idealny Mew, miał dwa metry długości, skórę i około dwudziestu lat, gdy się wykluł. Był pół człowiekiem, pół Pokemonem. Nazwali go Mewtwo.
Jednakże naukowcy nie umieli rozmawiać z ledwo narodzonym Mewtwo, w skutek czego pomyślał on, że ma być tylko okazem laboratoryjnym. Jego furia była niepowstrzymana.
Sławne słowa wypowiedział wtedy jeden z głównych profesorów sektora, gdzie narodził się Mewtwo.
Mewtwo unicestwił całą górną część laboratorium. Podziemna przetrwała, gdzie przebywały jeszcze dwie maszyny do klonowania. Jedną wykorzystał Mewtwo po roku. Z drugiej narodził się inny klon, który najprawdopodobniej nie pochodził od Mew. Ale to inna historia.
Mewtwo zniszczył też Viridian Gym i po zniszczeniu w swoim gniewie kilku wiosek, osiadł w jaskini nad Cerulean, gdzie odpoczywał ustalając fakty. Złapał go ten sam człowiek, przez którego jest pół istotą ludzką. Ale uwolnił, gdy zajął się nim inny człowiek. Ale to już inna historia.

"Marzyliśmy o stworzeniu potężnego Pokemona.. i udało się nam."
Jest to legendarny Pokemon znany mieszkańcom centralnego Kanto.

-Legenda Zapdosa, Moltresa i Articuno.
Trzy legendarne ptaki zostały powołane do życia przez Lugię, który jako patron pogody zapragnął mieć spokój. Te trzy ptaki wprawdzie występują po kilka sztuk każde na świecie, jednak są zaliczane do legendarnych.
Zapdos jest patronem grzmotu, Articuno zimna a Moltres ognia.
Są to legendarne Pokemony znane wszystkim.

-Legenda Lugii
Lugia to Pokemon, który opanował morze i powietrze, jednakże ze względu na budowę ciała wysoko w niebie zamarzał, po czym niszczyło go niskie ciśnienie. Wrócił więc do wody i chociaż pływa często blisko brzegów, to zazwyczaj spędza czas w obszarze szelfu. Podobno jednakże swoją kryjówkę ma w okolicy głębin oceanicznych (2.000 - 10.900 m pod.p.m.).
Lugia posiada elementarny atak zwany Powietrzym Podmuchem.

To Pokemon znany wielu ludziom jako morska bestia, o której się nie mówi.

-Legenda Ho-oH
Ho-oh jest to ptak, który spokojnie lata wysoko w chmurach. Zawsze obserwował relacje między ludźmi a Pokemonami. Gdy te uległy zachwianiu, Ho-oh wpadł w szał i zniszczył wieżę zbudowaną dla niego przez ludzi. W tej wieży spłonęło dużo Pokemonów i ludzi. Ho-oh się załamał po tym, ile szkód wyrządził i uznając, że jest zby niebezpieczny do patrzenia na relacje stworzył trzy Pokemony- Entei, Raikou i Suicune.
Ho-oH posiada elementarny atak zwany Świętym Ogniem.

Ho-oH to Pokemon znany wszystkim.
-Legenda Entei, Raikou i Suicune.
Pokemony te zostały stworzone po to, by nie patrząc na cudze słowa nie miały własnych relacji o ludziach czy Pokemonach. Jako strażnicy dobra zawsze atakowali niszczące czy rządne zagłady (Bo powiedzieć "złe" to chyba trochę pusto.. no bo co to znaczy: "zły"?) Pokemony i ludzi. Stoją na straży pokoju między ludźmi a Pokemonami.

Entei to patron wulkanu. Gdy rodzi się Entei, rodzi się nowy wulkan. Entei wydaje tylko ryki, żeby komuś nie namieszał film 3.
Suicune to patron wiatru. Przebywa w trawach nad jeziorami. Uwielbiany przez leśne Pokemony. Suicune wydaje niesamowite dźwięki, ale także nie umie mówić.
Raikou wydaje się być najgłupszy, ale swoją inteligencję wydaje tylko do własnych celów. To buntownik i nie zawsze go obchodzą ludzie i Pokemony, jak Ho-oh mu kazał. Raikou to najszybszy z tej trójki Pokemon, wywołuje burze. Nigdy nie zabija, chyba że ktoś go bardzo zrani. Ma jedne z najsilniejszych kłów wśród Pokemonów. Raikou nie mówi, ale jego ryk jest identyczny jak grzmot gromu.

Te Pokemony są znane przez większość ludzi, ale są tak sprytne i szybkie (Zwłaszcza Raikou), że nie dają się zwieść. Wytropione okazują się zbyt silne do pokonania.

-Legenda Celebi.
Celebi jest czwartą istotą żywą na Ziemi, to jemu zostały powierzone pierwsze lasy. Celebi jest maleńki, ale co ciekawe nie zna lęku. W sobie gromadzi całą energię puszczy czy lasów. Również jest niezły w unikaniu ludzi i Pokemonów, w czym pomagają mu drzewa i trawy, które są pod jego kontrolą. To strażnik lasu.
Legenda głosi, że Celebi potrafi przenosić się w małych odległościach w czasie.

Tego Pokemona mało kto zna.
-Legenda Regirock, Regice i Registeel.
Jest niewiele wiadomo o tych Pokemonach. Podobno jako jedyne z Pokemonów opanowały ludzką umiejętność PISANIA, piszą kodem Braille'a (Dla niewidomych.).

Regirock potrafi odbudowywać swoje ciało przez dokładanie skał do swojego.
Registeel ma zdoności przywódcze, jest oporny na wiele ataków, przy czym ma wielkie pazury.
Regice nie stopi się nawet wrzucony do lawy. Co nie byłoby sprytne, bo zamrożona lawa by skamieniała i albo pękłby wulkan albo Regice by tam został. To smutne.

Tych Pokemonów nikt nie zna.
-Legenda Latios i Latias.
Latios i Latias były w starożytności niezwykle popularne- a przynajmniej tak się wydawało, gdyż te smoki przebywały wśród ludzi, dla których były nie_wolno_dotykać. Na skutek wielkiej katastrofy wszystkie wyginęły. Do dziś przetrwało tylko sześć duetów, zawsze brat i siostra. Jeden, brat i siotra na wyspie Alto Mare (Anime), drugi (Też brat i siostra) na wyspie Południowego Hoenn... no właśnie, a gdzie pozostałe cztery duety (Czyli osiem sztuk)? To już inna historia.

O Latias i Latios nikt nie wie.
-Legenda Kyogre
Kyogre to drugi Pokemon na Ziemi. Pojawił się z chmurą gazów, które sprowadziły na Ziemię ulewne deszcze. Po straszliwej walce z rywalem zasnął na wieki (Nie umarł, tylko spał... przez miliardy lat!). Jego sama obecność wzbudza ulewny deszcz. Ten Pokemon słynie jako najszybszy pływak ze wszystkich. Pod wodą osiąga prędkości przechodzące ludzkie pojęcie. Podobno tworzy prądy oceaniczne.
Kyogre jest reprezentantem wody i lodu, ale przede wszystkim deszczu (Drizzle).

O tym Pokemonie niewielu ludzi wie.
-Legenda Groudona
Groudon był na Ziemi pierwszy. Wysunął niektóre płaszczyzny wyżej. Gdy wraz z Kyogre zalała je woda, te wysunięte lądy stały się kontynentem. Walka z tym Pokemonem strasznie zmieniła ukształtowanie Ziemi. Groudon wraz ze sobą niesie suszę, upał, promienie słoneczne. Póki co, jest najcięższym Pokemonem na Ziemi.
Groudon jest reprezentantem ziemi (Nie ognia!), ale przede wszystkim suszy (Drought).

O tym, także mało kto wie.
-Legenda Rayquazy
Rayquaza przybył jako trzeci. Jego ryk uspokoił walczących Groudona i Kyogre. Rayquaza jest panem nieba (Oczywiście tego w sensie chmur...), ale ze względu na Ho-oHa i jego pokarm (Ozon i woda) lata ok. 35km nad ziemią. Po Latiosie to najszybszy ze wszystkich Pokemonów.
Rayquaza ma niewielu wrogów. Korzysta też z naturalnego paliwa rakietowego rozszczepiając wodę na tlen i wodór. Jest bardzo inteligentny.

O Rayquazie wiedzą przede wszystkim mieszkańcy Pacifidlog, ale nie tylko.
-Legenda Jirachi.
Jirachi ma powiązania z milenijną kometą. Budzi się raz na tysiąc lat na siedem dni, gdy owa kometa przelatuje. Z każdym z tych siedmiu dni jego moc spełniania życzeń jest coraz silniejsza. Jirachi zachowuje się dziecinnie, ale można z nim porozmawiac jak z dorosłym.

O tym Pokemonie nikt nie wie.
-Legenda Deoxysa.
Deoxys to dziecię meteoru, na którym wyrosły cztery białe kryształy. Ale te kryształy zaatakował wirus zmieniając ich kolor na każdy_ma_inny, a kształt na idealnie krągły. Meteor przed uderzeniem w ziemię rozpadł się na dwie części, jedna uderzyła w pustynię, druga w biegun. Na pustyni żaden z tych kryształów się nie obudził, ale na biegunie jeden z tych dwóch tak. Ta istota została nazwana Deoxys, od tego, że umie w pełni kontrolować swój kod DNA zmieniając silne strony i słabości.

O tym Pokemonie także nikt nie wie.

Artykuł pochodzi ze starej bazy artykułów
  Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Mobilna wersja forum


Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14