›  Universum
›  Strona główna
›  Forum
›  XIPOG PBF
›  ALBUM
›  Szybko! Blog

Autor Pokemon Emerald PL

Rozwiń/Zwiń

Pokemon Emerald PL 12 Lip 2012 09:39

Hej! :)
Chciałem was poinformować o projekcie tłumaczenie gry Pokemon Emerald. Jak zapewne dobrze wiecie, ta generacja nie doczekała się dotychczas przełożenia na język polski. A szkoda. Dlatego też Texel postanowił przetłumaczyć grę (zdobywając doświadczenie z konsolą gba na tłumaczeniu gry GTA Advance). Przy samym tłumaczeniu pomagają jeszcze dwie osoby (ja i tirey). Przejdę od razu do sprawy najboleśniejszej...
Tłumaczenie będzie tak pełne, jak to tylko możliwe, czyli ataki, przedmioty, grafiki itp. itd. Rozumiem, przyzwyczajenia. Ale jeśli do angielskich byliście przyzwyczajeni, do czemu nie przyzwyczaić się do polskich? :D
Dzięki uprzejmości dark_archona większość ataków będzie taka sama jak w Platinum, lecz ograniczenia GBA kazały nam pozmieniać niektóre. Długo nad tym myśleliśmy, więc uważam, że wybrnęliśmy całkiem nieźle z opresji ;)

A teraz ogłoszenia. Do projektu powstała grupa tłumaczeniowa, do której może dołączyć każdy (o ile będzie się nadawał). Wystarczy skontaktować się z Texelem? Gdzie? Na oficjalnej stronie grupy ^^ Mile widziane osoby znające język angielski i bardzo dobrze polski, grafików i innych zdolnych ludzi potrafiących choćby salto ;p
-> http://emerald.grajpopolsku.pl/

Wiele już osób obiecywało tę generację poków po polsku (na przykład ja, w 2005) ale to już nie są przelewki. Na dowód... Zapowiedź spolszczenia w formie video :)
-> http://www.youtube.com/watch?v=XXkMFKfL0lc

Kiedy tłumaczenie? Zazwyczaj podawanie jakichkolwiek dat w fanowskich projektach najzwyczajniej mija się z celem. Każdy robi to w wolnym czasie, nie można przewidzieć wszystkiego. Ale sądzę, że do końca roku się wyrobimy, a optymistycznie patrzymy na koniec wakacji.

To jeszcze kilka screenów. Trzymajcie kciuki ^^

141 Pok/ów

Mamma Mia!

Rozwiń/Zwiń

12 Lip 2012 04:54
Projekt ciekawy ;p Nareszcie jakieś tłumaczenie gry z III geny ^^ To brakuje jeszcze II i V xD A co do PV: to te forum jest przeciwko "piractwu" i dlatego usunęli.

Trzymam kciuki :D

Rozwiń/Zwiń Sygnaturę

Rozwiń/Zwiń

12 Lip 2012 10:05
Tak, czytałem regulamin. Honorowi rycerze walczą zaciekle z piractwem, udostępniając mangę i całe sezony anime do pobrania ;p (a łatka tłumaczeniowa jest całkowicie legalna).
Dziwna moralność ;)

106 Pok/ów

X-3 8-8

Rozwiń/Zwiń

15 Lip 2012 11:42
No nie taka dziwna, ale pomińmy. Tłumaczenie jak najbardziej "przejdzie" skoro oficjalnie nie wydano takowego. Revival nie ma pętli na szyi z napisem "współpracujemy z Nintendo". Download odcinków - nie, ponieważ to dysponowanie treścią, do której się nie dołożyło cegiełki. Co innego translacje.

Rozwiń/Zwiń Sygnaturę

77 Pok/ów

Pokemon Valhalla

Rozwiń/Zwiń

24 Lip 2012 09:43
Autor tutaj dawno nie zaglądał, a więc trzeba zaktualizować parę informacji za niego ;) .
W grze pojawią się nazwy znane z gry Pokemon Platinum PL autorstwa Dark Archona.
Strona została przebudowana z racji na problemy z wyświetlaniem, ale już jest ok.
Aktualnie gra jest ukończona w 82%! Przetłumaczono wszystkie grafiki i czcionki.
Oprócz tego grupa tłumacząca utworzyła ankietę, w której możecie zdecydować o ich następnym projekcie.
Moim skromnym zdaniem to powinno być HG/SS lub BW ;) .
Trwa również rekrutacja, pod numerami GG: YoYo 10934199, Texel 9884150

Także życzmy im powodzenia i trzymajmy kciuki, bo gra ma wyjść na pewno w tym roku :))

141 Pok/ów

Mamma Mia!

Rozwiń/Zwiń

24 Lip 2012 09:51
p4key napisał/a:
Moim skromnym zdaniem to powinno być HG/SS lub BW ;) .

Archon już tłumaczy B/W ;p Mógłby on przetłumaczyć właśnie HG/SS lub B2/W2 jak wyjdzie angielska wersja ;p

1 Pok/ów

Ten z?�y

Rozwiń/Zwiń

24 Lip 2012 05:02
Archon tłumaczy BW? Skąd masz takie info? :D

141 Pok/ów

Mamma Mia!

Rozwiń/Zwiń

24 Lip 2012 07:42
http://grajpopolsku.pl/fo...c.php?f=9&t=899
Tutaj. No niby spowolnił, ale robi ;)

1 Pok/ów

Ten z?�y

Rozwiń/Zwiń

24 Lip 2012 07:58
O ja! Jestem mocno zaskoczony! Super!

77 Pok/ów

Pokemon Valhalla

Rozwiń/Zwiń

24 Lip 2012 08:50
Z tego co przeczytałem to spolszczenie Archona urywa się w maju, więc miło by było, gdyby Forum Revival dostało jakieś ekskluzywne info na temat tej pracy :).

Odpowiedz do tematu